Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

0010W październiku biblioteka Szkoły Podstawowej w Przykonie już po raz kolejny włączyła się w obchody  Międzynarodow go Święta Bibliotek Szkolnych, które zostało ustanowione w  1999r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na to, jak ważny udział w edukacji mają biblioteki szkolne i na to, jak ogromną rolę pełnią w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
               Tegorocznym obchodom przyświecało hasło: Różnorodność, energia, wyzwania – oto biblioteka szkolna".

Plan obchodów tegorocznego święta w bibliotece Szkoły Podstawowej w Przykonie:

1. Wystawa nowości
  2. Czytanie baśni
  3. Kiermasz książek
  4. „Zgaduj – zgadula" czytelnicza
  5. Gazetki ścienne
  6. Specjalne wydanie gazetki pt. „Nasza Biblioteka"

Pomysł obchodów Święta Bibliotek Szkolnych podobnie jak w ubiegłych latach cieszył się ogólną akceptacją a zainteresowanie tym magicznym miejscem jakim jest biblioteka oraz czytelnictwem w tym dniu znacznie wzrosło.