„Laboratoria Przyszłości” w czerwcu 2023

 

W roku szkolnym 2022/2023 nowoczesny sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” uatrakcyjniał zajęcia szkolne i pozwalał uczniom rozwijać swoje zainteresowania, nie tylko na zajęciach obowiązkowych, ale również w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych formach rozwijania umiejętności.

#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci
#dobrepraktyki

zdjęcia

W ostatnim miesiącu przed wakacjami, na lekcjach techniki uczniowie klas V a i V b uczyli się obróbki wstępnej przyniesionych produktów oraz obsługi urządzeń elektrycznych wykorzystywanych w gospodarstwie domowym. Zachowując zasady higieny i bezpieczeństwa oraz łącząc teorię z praktyką, wykonali blenderami smaczne koktajle, które okazały się orzeźwiającym napojem w upalne dni.

Uczniowie klas V mieli również możliwość przygotowania według własnych pomysłów, kolorowych i pełnych witamin tortilli, a uczniowie z II a owocowych zwierzątek, które potem ze smakiem zjedli. Do sporządzenia posiłku, który był pożywnym i zdrowym drugim śniadaniem oraz owocowego deseru wykorzystali deski do krojenia, noże i talerze zakupione w programie „Laboratoria Przyszłości”.

Dzieci z klasy II b pracowały z edukacyjnymi zestawami konstrukcyjnymi SKRIKIT, dzięki którym poznały tajniki mechaniki podstawowych elementów konstrukcyjnych. Tworzyły budowle według wzoru oraz własnych pomysłów, rozwijały umiejętności manualne, a także myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Możliwość samodzielnego złożenia konstrukcji wpłynęła pozytywnie na rozwój koncentracji uwagi w czasie lekcji.

Podczas realizacji innowacji pedagogicznej ,,Klasowy Mistrz Tabliczki Mnożenia” w klasie II a, wykorzystano fotony i maty edukacyjne do zabaw i gier utrwalających tabliczkę mnożenia.

To już ostatnia fotorelacja z projektu „Laboratoria Przyszłości” w tym roku szkolnym. Do zobaczenia po wakacjach. 

Pomoc psychologiczna, pedagogiczna i logopedyczna

"Sukces to Przedszkole w Przykonie"

"CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

Projekt "Równy start w przyszłość"