Podsumowanie projektu edukacyjnego ,,Podróżowanie przez czytanie”

IV edycja Międzynarodowego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” upłynęła pod hasłem: ,,Podróżowanie przez czytanie”.

Projekt był realizowany w klasie 2 a od 1 paździenika 2022 r. do 15 czerwca 2023 r. Jego celem było wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród uczniów, rozbudzanie ciekawości literackiej oraz zachęcenie dzieci do zgłębiania wiedzy na temat wybranych krajów, o których była mowa w czytanym tekście. Projekt zakładał kreatywną pracę z lekturą, skoncentrowaną na nauczaniu poprzez zabawę i aktywne działanie. W trakcie roku szkolnego zrealizowali moduły opisujące podróżowanie po Polsce i Europie.

W podróż po Europie uczniowie wyruszyli za sprawą książki Łukasza Wierzbickiego ,,Dziadek i niedźwiadek”, która niezwykle ciekawie i zabawnie opowiada prawdziwą wojenną historię niedźwiedzia Wojtka, czworonożnego przyjaciela żołnierzy z 2. Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z podejmowanych działań.