Egzamin, Drzwi Otwarte i Bal uczniów klas ósmych

„Człowiek jest istotą, której sposób istnienia jest kwestią otwartej wciąż decyzji, kim chce być i kim chce się stać” /Max Scheler/

Ósmoklasistów naszej szkoły czekają ważne wybory, powoli zamykają się za nimi drzwi Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przykonie, a otwierają nowe możliwości w szkołach ponadpodstawowych. Wszak każdy koniec jest przecież początkiem czegoś nowego…

W dniach 23-25 maja uczniowie kl. 8 zmierzyli się z egzaminem. To pierwszy ważny sprawdzian, mający wpływ na ich przyszłość. Przygotowywali się do niego od kilku lat podczas lekcji języka polskiego, języka angielskiego, a także matematyki oraz na innych przedmiotach, łącząc treści interdyscyplinarnie. Zorganizowane w ciągu roku egzaminy próbne, systematyczne powtórki materiału, z pewnością pozwoliły im zorientować się, jakie są ich mocne i słabe strony.

W dniu 25 kwietnia uczniowie odwiedzili Zespół Szkół Technicznych im. Sylwestra Kaliskiego w Turku w ramach Drzwi Otwartych połączonych z piknikiem naukowym „Wiosna z techniką”. Natomiast w dniu 30 maja uczestniczyli w Drzwiach Otwartych Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku. Młodzież miała nie tylko okazję zwiedzić budynki, wchodzące w skład szkół i poznać poszczególne pracownie, ale też włączyć się w przygotowane specjalne atrakcje.

Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Technicznych w Turku

Drzwi Otwarte w Liceum Ogólnokształcącym w Turku

Bal uczniów klas ósmych, który odbył się 7 czerwca 2023r, to wyjątkowe wydarzenie, które kończy etap szkoły podstawowej, otwiera powoli nowy rozdział edukacji. To nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale także czas na refleksję i podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesów i rozwoju tegorocznych absolwentów. Słowa podziękowania popłynęły do nauczycieli wychowawców za ich profesjonalizm, pasję i poświęcenie w pracy z dziećmi, a także za cierpliwość, zrozumienie i wsparcie, jakie okazywali uczniom przez te wszystkie lata. Do Dyrekcji szkoły zwrócili się ósmoklasiści z wyrazami uznania - za pełnienie kluczowej roli w tworzeniu przyjaznego i bezpiecznego środowiska edukacyjnego, za dbałość o jakość nauczania, organizację dodatkowych zajęć i imprez, a także za stworzenie atmosfery wzajemnego szacunku i wsparcia. Nie mogło zabraknąć słów uznania dla Rodziców, którzy odgrywają kluczową rolę w wychowaniu i są pierwszymi wzorcami. To oni przez całe osiem lat szkoły podstawowej byli zawsze obok swoich dzieci i wspierali je w każdym kroku. To właśnie Rodzice byli organizatorami i sponsorami tego wyjątkowego i pełnego emocji wieczoru.

Film z balu klas ósmych

Zdjęcia z balu klas ósmych