„Laboratoria Przyszłości” w maju 2023

Maj, to kolejny miesiąc, w którym stosowaliśmy nowoczesne technologie w edukacji dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

#dobrepraktyki

Uczniowie korzystający z zajęć dodatkowych uczyli się projektowania modeli przestrzennych, poznawali tajniki procesu druku i pracowali z drukarką 3D. Rozwijali przy tym swoje zdolności techniczne, kreatywność oraz umiejętności rozwiązywania napotkanych problemów. Przygotowany w programie Tinkercad model krasnoludka został wydrukowany na drukarce 3D zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Następnie zostanie powielony i wykorzystany w interdyscyplinarnym projekcie obejmującym współpracę przedszkola – gr. 4-latków i szkoły - klas IIIa i VIIIa.

Na zajęciach kółka teatralnego uczniowie korzystali z aparatu Sony z funkcją wideo rejestracji oraz rejestratora cyfrowego Zoom. Zostało wykonane nagranie wideo i audio spektaklu „Kurka Śnieżka”. Materiał ten posłużył do dalszych ćwiczeń, uwag a także został wysłany na XIX Ogólnopolski Przegląd Twórczości Teatralnej „Maska 2023”.

Realizując Program Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego uczniowie klasy III b rozwijali swoje umiejętności kulinarne przygotowując ciasto bananowe. Głównym celem zajęć było poznanie kolejnych etapów przygotowania ciasta, kształcenie nawyków odpowiedniego odżywiania, rozwijanie kreatywności i doskonalenie samodzielności oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Rodzice zadbali o potrzebne produkty i składniki do wykonania ciasta. Podczas zadania uczniowie wykorzystali miksery i piekarnik zakupiony w projekcie „Laboratoria Przyszłości”. Wszyscy z zapałem przystąpili do swoich czynności, pracowali w 3 grupach, zgodnie podanym przepisem. Wysiłek się opłacił, ciasto wyrosło i pięknie się upiekło. Wszystkim bardzo smakowało.

Zastosowanie zakupionego sprzętu oraz nowoczesnych technologii w naszej szkole jest coraz bardziej popularne, a innowacyjne narzędzia inspirują i motywują uczniów do nauki oraz rozwijają ich kreatywność i umiejętności techniczne.