I miejsce Wiktorii Andrzejewskiej z klasy 8b w powiatowym konkursie pt.: „Powstańcze historie ziemi turkowskiej w 160 rocznicę Powstania Styczniowego”

28 marca w Szkole Podstawowej nr 5 w Turku został przeprowadzony drużynowy konkurs pt.: „Powstańcze historie ziemi turkowskiej w 160 rocznicę Powstania Styczniowego”. Wzięli w nim udział nasi uczniowie z klasy 8b: Wiktoria Andrzejewska, Cezary Bober oraz Kacper Górka.

Oprócz upamiętnienia największego zrywu niepodległościowego celem organizatorów było rozbudzanie w uczniach zainteresowań historycznych, świadomości patriotycznej oraz chęci poszukiwania związków z kulturą, społecznością małej i wielkiej ojczyzny, a także uwrażliwianie młodych ludzi na wartości wynikające z tradycji narodowych i konieczność ich kultywacji i ochrony.

Młodzi ludzie pokazali, że historia regionalna nie jest im obca: znają najważniejszych dowódców, bitwy i miejsca pamięci związane z powstaniem styczniowym, rozpoznają ikonografię powstańczą. Rywalizacja drużynowa była okazją do poznania się, dobrej zabawy oraz kształtowania umiejętności współpracy.

Wiktorii gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.