Międzyszkolny Konkurs Językowy „Styling and make-up artist”

8 marca uczennice naszej szkoły wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Językowym „Styling and make-up artist”, organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Turku.

W konkursie udział wzięli przedstawiciele szkół podstawowych ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku, Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, Szkoły Podstawowej w Cisewie, szkoły Podstawowej w Słodkowie, Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie, Szkoły Podstawowej w Żukach, Szkoły Podstawowej w Grzymiszewie oraz przedstawicielki naszej szkoły, uczennice klasy 8b; Wiktoria Andrzejewska, Dagmara Gniewkowska i Amelia Łukasik.

Konkurs składał się z dwóch części. W części pierwszej uczestnicy rozwiązywali zadania wielokrotnego wyboru w językach angielskim i niemieckim na podstawie krótkiego filmu obejrzanego w wersji polskiej. Część druga to biografia sławnej osobistości związanej ze światem fryzjerstwa, po przeczytaniu której uczniowie rozwiązywali test zawierający pytania typu prawda/fałsz oraz udzielali odpowiedzi na pytania otwarte. Nasze przedstawicielki poradziły sobie bardzo dobrze z tymi zadaniami. Amelia Łukasik zdobyła II miescje, a Dagmara Gniewkowska III.

Nagrody w konkursie wręczono na połączonym z nim pokazem stylizacji fryzjersko-kosmetycznych „Pretty women”, w czasie którego uczennice miały okazję podziwiać duety fryzjerskie oraz makijażystów w czasie pracy.