Zawody naszych rodziców - projekt w kl. 3a

„Zawody naszych rodziców” to projekt realizowanych w klasie 3a, którego celem jest przybliżenie wiadomości na temat pracy zawodowej osób z najbliższego otoczenia oraz rozwijanie pozytywnej postawy wobec pracy i edukacji.

Dzieci interesują się pracą zawodową swoich rodziców. Często opowiadają o tym, dzielą się spostrzeżeniami, planują swoją przyszłość. Stąd też wyjątkowe lekcje z przedstawicielami różnych profesji.

17 lutego odwiedziła nas pani Paulina Grzelka, Specjalista ds. Obsługi Klienta w PZU. Mama Oliwiera przybliżyła tajniki swojego zawodu. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć, jak wygląda polisa ubezpieczeniowa, wypełnić druki aktualizacji danych osobowych oraz blankiety wpłat. Oglądali i testowali druki kalkujące. Ponadto rozwiązywali rebusy, krzyżówki i zagadki , a także uczestniczyli w dyskusji na temat bezpieczeństwa i zachowania w różnych sytuacjach. Z ciekawością wysłuchali, na czym polega praca pani Pauliny i w jakim celu do PZU przychodzą klienci.

Tego typu zajęcia wzbudzają szacunek do pracy i ludzi ją wykonujących. Motywują do działania, podejmowania wysiłku, rozwijania zainteresowań i przygotowują dzieci do pełnienia w przyszłości różnych ról społecznych.

Serdecznie dziękujemy Pani Paulinie za poświęcony czas oraz przygotowanie i przeprowadzenie interesujących zajęć.