Biała szkoła w Białym Dunajcu 23-27.01.2023

W dniach 23-27.01.2023 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Przykonie wraz z opiekunami przebywali na białej szkole w Białym Dunajcu.

Ponad połowa uczestników stawiała swoje pierwsze kroki na nartach, a pozostali udoskonalali technikę jazdy na nartach, bądź snowboardzie. W wolnych chwilach poza zajęciami na stoku, uczestnicy białej szkoły mogli wziąć udział w konkursach i turniejach: konkurs na projekt plakietki Biała Szkoła 2024, konkurs plastyczny - Mój wymarzony zimowy widok z okna, konkurs matematyczny - Tabliczka mnożenia po angielsku, turniej szachowy oraz slalom narciarski. Na zakończenie pobytu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową plakietkę (wg projektu Huberta Jamruszki z 2020), a zwycięzcy konkursów nagrody, które zafundowała pani Dyrektor oraz pani Sekretarz Gminy Przykona. Konkurs na plakietkę 2024 wygrała Zuzanna Bamberska. Gratulujemy!

W imieniu uczestników białej szkoły oraz opiekunów składam podziękowanie wójtowi Gminy Przykona panu Mirosławowi Broniszewskiemu oraz pani Dyrektor Joannie Woźniak - Skopińskiej za wsparcie finansowe i umożliwienie udziału naszym uczniom w białej szkole. Krótki to był czas, ale wykorzystywaliśmy każdą chwilę na stoku, by pogłębiać nasze umiejętności jazdy na nartach i świetnie się bawić. Pozostaje nam czekać na białe szaleństwo przez kolejny rok i mieć nadzieję, że góry znów zachwycą nas śniegiem i swymi wspaniałymi widokami.