Projekt edukacyjny ,,Podróżowanie przez czytanie”

Projekt edukacyjny ,,Podróżowanie przez czytanie” jest realizowany w klasie 2 a od 1 paździenika 2022 r. do 15 czerwca 2023 r.

Jego założeniem jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej oraz zachęcenie dzieci do zgłębiania wiedzy na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, o których będzie mowa w czytanym tekście, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji. Projekt zakłada kreatywną pracę z lekturą, skoncentrowaną na nauczaniu poprzez zabawę i aktywne działanie. Ponadto uczniowie nauczą się pakowania bagażu podróżnego, postępowania w przypadku zgubienia się, a także pisania i wysyłania pocztówek lub listów.

Za nami realizacja modułu I pod hasłem ,,Podróżowanie po Polsce”. Naszą wyprawę po kraju rozpoczęliśmy od książki Marcina Pałasza pt. ,,Sposób na Elfa”.

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z podejmowanych działań.