Z wizytą w Krainie Świętego Mikołaja

25 listopada uczniowie klasy Ia, Ib oraz 3a wraz z opiekunami: p. Arletą Trzmielewską, p. Jolantą Frątczak, p. Sylwią Wysocką-Rykałą oraz p.Eweliną Zając wyruszyli na wycieczkę. Miejscem docelowym był Kołacinek, w którym to znajduje się „Kraina Świętego Mikołaja”.

Film z wizyty w Krainie Świętego Mikołaja

Już po wyjściu z autokaru na twarzach dzieci zagościł uśmiech, ponieważ wszystko wokół pokryte było śniegiem. Radośni i pełni zapału wyruszyli zwiedzać krainę. Po przekroczeniu magicznych wrót księgi marzeń znaleźli się na Bajkowej Ścieżce. Idąc wzdłuż niej słuchali baśni i podziwiali małe chatki zamieszkałe przez bohaterów znanych bajek – m.in. Czerwonego Kapturka, Calineczkę czy Królewnę Śnieżkę.

Najbardziej oczekiwanym momentem było bez wątpienia spotkanie ze Świętym Mikołajem. Zanim jednak do niego doszło każdy uczestnik wycieczki musiał spisać wszystkie swoje złe uczynki na Czarodziejskiej Kartce “Zapominajce” i wrzucić ją do potężnego Młynka Kołacinka, który niszczy złe postępki i wysyła je w zapomnienie. Po naciśnięciu specjalnego przycisku, umiejscowionego na młynie, uczniowie drukowali “Magiczny Akt Zapomnienia” – dowód na to, że Ich „grzeszki” usunięto. Po wykonaniu zadania wszyscy udali się na spotkanie z Mikołajem, po którym nastąpił zakup pamiątek oraz czas spędzony w sali zabaw i wspólny obiad.

Kolejnym punktem programu były zajęcia plastyczno-manualne, podczas których dzieci ozdabiały własnoręcznie drewniane bombki, które zabrały ze sobą do domów, jako pamiątkę z Krainy Świętego Mikołaja.

Na koniec uczniowie obejrzeli ekspozycję poświęconą ssakom, żyjącym w plejstocenie nazywanym często epoką lodowcową.

Wszyscy z ogromnym żalem opuścili śnieżny świat marzeń i baśni, który pewnie na długo pozostanie w ich pamięci.