Laboratoria Przyszłości w październiku 2022

Pomoce zakupione w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” zagościły na naszych lekcjach na dobre. To kolejny krok w stronę uatrakcyjnienia i wzmocnienia procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności.

#dobrepraktyki

Początek października był okazją do rozmów na lekcjach wychowawczych o swoich „pupilkach”, prawach zwierząt oraz ich respektowaniu przez ludzi. Z okazji „Światowego dnia zwierząt” uczniowie klasy V B mieli okazję rozwijać nie tylko umiejętności manualne, ale także myślenie i wyobraźnię przestrzenną dzięki klockom SkriKit. Nawiązując do tematu lekcji własnoręcznie wykonali konstrukcje zwierząt, nie tylko według podanych instrukcji, ale także według własnych pomysłów.

Jesień to magiczna i pełna kolorów pora roku, która inspiruje dzieci do tworzenia ciekawych prac. Na lekcjach techniki i plastyki dzięki narzędziom zakupionym w projekcje takim jak noże do tapet, nożyczki uniwersalne oraz pistolety do klejenia na gorąco, uczniowie wykonali „Jesienne obrazki”, łącząc różnorodne materiały. Bardzo przydatne okazały się również przybory krawieckie oraz żelazko przy omawianiu tematu „Od włókna do ubrania”. Uczniowie poznawali sposoby konserwacji odzieży i odczytywali symbole stosowane na metkach odzieżowych i żelazku, wykonywali podstawowe ściegi ręczne.

W klasie II A lekcja zamieniała się w kulinarną zabawę. Po omówieniu zasad korzystania z urządzeń elektrycznych takich jak blendery zakupione w ramach projektu, uczniowie losowali rodzaj koktajlu do przygotowania. Przepisy na wykonanie każdego z nich zostały przywieszone na tablicy. Zadaniem uczniów było odszukanie właściwego przepisu, wybranie potrzebnych składników do jego wykonania, a następnie przygotowanie koktajlu i tego, co najlepsze - degustacji. Było smacznie, radośnie i zdrowo!

Ciekawe lekcje i wydarzenia szkolne takie jak apele, wycieczki to momenty, które warto zapamiętać na dłużej, dlatego dokumentujemy je dzięki zakupionemu sprzętowi. Zdjęcia z tych wydarzeń można obejrzeć na naszej stronie internetowej.

W kolejnych miesiącach planujemy zajęcia z drukarką 3D, a dziś zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z październikowych zajęć.