Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Przykonie bierze udział w Programie Ministerstwa Edukacji i Nauki - Laboratoria Przyszłości.

strona Programu Laboratoria Przyszłości na www.gov.pl

#LaboratoriaPrzyszlosci

W ramach projektu otrzymaliśmy wsparcie finansowe w kwocie 103 800,00 zł. Dzięki temu tworzymy w szkole pracownię techniczną, wyposażamy sale w sprzęt audio i wzbogacamy bazę dydaktyczną szkoły.

W roku 2021 zakupiliśmy sprzęt wartości 62 327,61 zł., na który składają się: drukarka 3D wraz z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami, nożyczki uniwersalne, oprogramowanie do edycji, montażu i tworzenia materiałów video, robot edukacyjny wraz z akcesoriami, robot edukacyjny wraz z akcesoriami- pakiet rozszerzony.

Otrzymane z programu „Laboratoria przyszłości” urządzenia, narzędzia i materiały urozmaicają pracę z uczniem oraz uczą dzieci i młodzież nowych technologii, co we współczesnym świecie jest bardzo ważne.

Czekamy na kolejne pomoce, które dotrą do szkoły najpóźniej do 31 sierpnia 2022 r.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Priorytetowym celem tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.