Nagroda dla Aleksandry Białkowskiej w konkursie fotograficznym "Ptaki w obiektywie najmłodszych"

Z radością informujemy, że Aleksandra Białkowska - uczennica 8 klasy, zajęła 3 miejsce w konkursie fotograficznym "Ptaki w obiektywie najmłodszych" w kategorii klas 4-8.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem podsumowującym konkurs na stronie FB TGL OTOP

W sumie w konkursie wzięło udział 55 uczniów z kilkunastu szkół powiatu tureckiego. Konkurs zorganizowany został przez Nadleśnictwo Turek oraz Turkowską Grupę Lokalną Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Ola sfotografowała pięknego mazurka na swoim podwórku. Jest pasjonatką ptaków od kilku lat. Uczestniczyła zawsze chętnie w spotkaniach kółka ornitologicznego, bierze udział we wszystkich corocznych liczeniach ptaków - Spring Alive, Europejskich Dniach Ptaków, Zimowym Ptakoliczeniu oraz Nocy Sów. Brała też udział w nasadzeniach krzewów i drzew przyjaznych ptakom na terenie stanicy w Przykonie i pomagała zakładać ogród dla owadów w naszej szkole. Wraz z uczennicami kółka zabezpieczała szyby w łączniku szkoły przed ptasimi kolizjami. Obserwuje ptaki, fotografuje je, dokarmia zimą. Z dumą obserwujemy jak każdą wolną chwilę poświęca na obserwacje w terenie. Ola zaobserwowała między innymi rzadki gatunek dzięcioła białoszyjego, który pojawił się w okolicach Psar. Oli kibicuje mama i tata wspierając jej pasję. My również podziwiamy Olę za bezinteresowne zaangażowanie i wolontariat na rzecz ochrony ptaków. Dziś ogromnie Ci Olu gratulujemy zdobytej nagrody życząc dalszych sukcesów w ptasich obserwacjach, wspaniałych doznań i wielu radości z obserwacji ptasiego świata, no i zaobserwowania tych najbardziej wymarzonych gatunków.