Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Kolorowe postacie bajek znane są i kochane przez dorosłych oraz najmłodszych widzów. Bajkowe postacie pojawiają się nie tylko w animowanych filmach, ale przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci. To opowiadania rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury. Dlatego też w naszej szkole tego dnia odbyło się głośne czytanie bajki „O rybaku i złotej rybce”. Uczniowie klas I-III przebrali się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Wzięli też udział w konkursie na najładniejsze przebranie, które zostało nagrodzone medalem. Odbył się  bal postaci z bajek podczas, którego jury miało wyłonić najciekawszą postać. Było to jednak bardzo trudne ponieważ większość dzieci bardzo starannie przygotowała swoje kostiumy, tak by dokładnie odwzorowywały ich ulubieńców. W rezultacie najładniejsza postać została wybrana w drodze losowania. Zwycięzca otrzymał medal a reszta uczestników zakładki do książek. Tego dnia każde dziecko miało okazję wcielić się w rolę swego ulubieńca by choć przez chwilę poczuć się jak dobra wróżka, królewna Śnieżka czy Kopciuszek. Dla rodziców jest to okazja by spędzić czas ze swoim dzieckiem, czytając lub oglądając wspólnie bajki, do czego serdecznie zachęcamy.