3 dni wśród skrzydlatych sąsiadów - Zimowe Ptakoliczenie 2020

1) Zapraszam do wspólnego liczenia ptaków zimujących na terenie Przykony i w jej okolicach. Piesza wycieczka z okazji ogólnopolskiej akcji pod hasłem ZIMOWE PTAKOLICZENIE dla uczniów klas 4-8 odbędzie się w piątek 24.01.2020 w godzinach od 14.00 - 17.30. Szczegóły i zapisy u p. Marty Ilkowskiej - Nowak.

2) Turkowska Grupa Lokalna OTOP zaprasza uczniów wraz z rodzicami do udziału w Zimowym Ptakoliczeniu na terenie Turku, które odbędzie się 25.01.2020 w parku miejskim w godz. 10.00 - 11.30. Szczegóły na stronie szkoły, stronie fb szkoły, iturek.net oraz turek24.

Turkowska Grupa Lokalna OTOP na Facebooku

3) Jeśli potrafisz już rozpoznawać podstawowe gatunki ptaków spotykanych zimą w naszym kraju: sikorki bogatki, modraszki, wróble, mazurki, kosy, kwiczoły, sierpówki, kaczki krzyżówki, gawrony czy kawki, możesz sam wybrać się na wycieczkę wokół swojego domu lub po okolicy i wpisać policzone ptaki do karty obserwacji, którą znajdziesz na stronie OTOP - Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w zakładce Włącz się - ZIMOWE PTAKOLICZENIE. To naprawdę nic trudnego. A uzyskane w ten sposób dane napływające z całego kraju i Europy pozwolą oszacować liczbę zimujących ptaków tej zimy w naszych miastach.

OTOP - Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków - zakładka Włącz się - ZIMOWE PTAKOLICZENIE

ZACHĘCAM DO WSPÓLNYCH OBSERWACJI