Jaskinia Wróżb - andrzejki w bibliotece

Podczas obchodów andrzejek szkolnych w piątek 29 listopada nasza biblioteka zamieniła się w Jaskinię Wróżb.

Uczennice przebrane za cyganki i czarownice „przepowiadały przyszłość”. Do wróżenia służyły im różne rekwizyty: papierowe serce z imionami chłopców, karty, szpilki, plastikowe kubki, pomponiki, gwiazdy z numerami, obrazki, monety oraz buty. Półmrok panujący w bibliotece, świeca ledowa oraz zapalone  lampiony ustawione na stolikach wprowadzały nastrój magii. Z jaskini wróżb można było skorzystać podczas przerw śródlekcyjnych. Dziewczęta chcące poznać swoją przyszłość, dowiedzieć się, która pierwsza wyjdzie za mąż i jakie będzie imię jej wybranka, tłumnie w tym dniu odwiedzały bibliotekę. I choć wszystkie wróżby traktowane były z przymrużeniem oka, to chętnych do zabawy nie brakowało.