Pasowanie na czytelnika

W piątek 15 marca 2019 r. uczniowie klasy I a oraz klasy I b zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki Szkoły Podstawowej w Przykonie. Zanim jednak pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi czytelnikami obejrzeli przedstawienie zatytułowane „Królewna się nudzi”, w wykonaniu uczniów z klasy III.

Oprawę muzyczną przedstawienia i efekty akustyczne przygotował pan Janusz Kujawa.  Przygotowaniem inscenizacji i opieką artystyczną zajęła się pani Magdalena Pietruszka.

„Królewna się nudzi” to historia poświęcona nudzie i sposobom, jak sobie z nią poradzić. Mieszkańcy królestwa próbują znaleźć zajęcie dla znudzonej królewny. Czy dziewczynka dała się namówić do czytania książek? – o tym mogli się przekonać zebrani na sali gimnastycznej widzowie: uczniowie klas I-III oraz ich wychowawczynie, a także dyrekcja Zespołu Szkół w Przykonie i zaproszeni na uroczystość rodzice.

Po takim wprowadzeniu nastąpiło uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników a także złożenie przez nich przyrzeczenia, podczas którego pierwszaki zobowiązały się szanować książki oraz korzystać z ich rad i mądrości.

Na pamiątkę tej uroczystości  pełnoprawni już czytelnicy otrzymali kolorowe zakładki do książek. Spotkanie przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze. Zarówno występującym jak i słuchaczom przyniosło wiele satysfakcji i zadowolenia. Stało się również okazją do rozdania nagród uczniom, biorącym udział w szkolno-przedszkolnym „Turnieju o tytuł Mistrza Gry w warcaby”.

Mamy  nadzieję, że ciekawy spektakl przekonał pierwszaków, iż czytanie to straszna frajda i najlepszy sposób na nudę, gdyż otwierając fascynującą książkę można  przeżyć tysiące przygód  nie ruszając się na krok.