"Kwietniowi Pożeracze Książek"

Kontynuujemy zabawę czytelniczą, która rozpoczęła się w drugim półroczu roku szkolnego 2017/18 pod nazwą „Piramidy Czytelniczej”.

Dla przypomnienia, zabawa polegała na zbieraniu „cegiełek” i przyklejaniu ich na piramidzie. Jedna przeczytana książka to jedna cegiełka na piramidzie. Kto uzbierał najwięcej cegiełek ten wygrywał.

W miesiącu kwietniu zamiast piramidy mieliśmy ufoludka siedzącego na stosie książek. Po zakończonym miesiącu nastąpiło podsumowanie i wyróżnienie uczniów, którzy najbardziej zaangażowali się w czytelnicze wyzwanie. Najwytrwalsi czytelnicy w nagrodę otrzymali dyplomy, książeczki oraz zakładki do książek.

Na tytuł „Kwietniowego Pożeracza Książek” zasłużyli: Filipczak Anna, Rutkowski Szymon oraz Będzichowska Malwina, wszyscy z kl. Ia. Zgromadzili  oni najwięcej książek na stosie czytelniczym, wykazując największe zaangażowanie w comiesięczną akcję czytelniczą.

Dyplom i nagroda książkowa była dla nich miłą niespodzianką. Mamy nadzieję, że również motywacją dla pozostałych.