Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada, ustanowiony został w setną rocznicę powstania maskotki, czyli w 2002 roku.

Jest on bardzo popularny w przedszkolach i szkołach podstawowych. Dzieci mogą wtedy zabrać swoją maskotkę do placówki. Podobnie było i w naszej szkole. We wtorek bibliotekę  odwiedziły 6-cio latki z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Przykonie wraz ze  swoimi ulubionymi pluszakami. Dzieci wysłuchały fragmentu audiobooka o Kubusiu Puchatku w interpretacji  znanego aktora Janusza Gajosa. Dowiedziały się skąd się wzięło Święto Pluszowego Misia. Zapoznały się z lapbookiem o Kubusiu Puchatku zaprezentowanym przez n-la bibliotekarza. Na koniec zaś, mogły delektować się słodkim co nieco, podobnie jak czynił to Puchatek, gdy był już bardzo zmęczony.

Natomiast dla uczniów naszej szkoły biblioteka przygotowała quiz pod tytułem:  „Niedźwiadki są słodkie”. W czasie przerw dzieci losowały pytania z kartonu, a za każdą poprawną odpowiedź otrzymywały w nagrodę małą niespodziankę. Pytania bez odpowiedzi wracały do pudełka i czekały na swoją  kolej.

Chętnych do udziału w zabawie nie brakowało, a nieocenioną pomocą w udzielaniu trafnych odpowiedzi okazały się gazetki ścienne w bibliotece, z których można było czerpać wiedzę potrzebną do quizu.