Konkurs Wiedzy o książce i bibliotece

W czwartek 11 maja 2017 r. uczniowie klas piątych naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Wiedzy o Książce i Bibliotece, organizowanym przez CKGBP w Przykonie.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas piątych szkół podstawowych z terenu Gminy Przykona. Składał się z kilku części.

Pierwsza część polegała na indywidualnym rozwiązaniu testu z wiedzy ogólnej oraz wiedzy o książce i bibliotece. W drugiej  części bardziej praktycznej i zabawowej uczniowie zostali podzieleni na  3-osobowe drużyny. Każda drużyna miała do wykonania określone zadania. Pierwsze z nich polegało na przeczytaniu wiersza na trzy różne sposoby: jak rozkapryszone dziecko, jak żołnierz i jak młoda panienka zmieniając za każdym razem intonację i barwę głosu, tak by jury mogło zgadnąć o jaką postać chodzi.

Drugim zadaniem były kalambury. Uczniowie losowali znane przysłowia. Jedna osoba z drużyny za pomocą gestów i mimiki przedstawiała wylosowane przysłowie a zadaniem pozostałych osób było odgadnięcie pokazywanego przysłowia.

Trzecim zadaniem była bajkowa twórczość plastyczna. W tej rundzie każda z drużyn miała narysować ulubioną postać bajkową lub scenę z bajki, tak by jury mogło rozpoznać bohatera i odgadnąć tytuł książki. W ostatniej rundzie przedstawiciele drużyn wybierali z kuferka po cztery przedmioty, a zadaniem drużyny było ułożyć opowiadanie z tymi przedmiotami.

Jury w składzie: Izabela Rychter – dyr. Gminnej Biblioteki Publicznej we Władysławowie i Sylwia Kwaśna dyr. Gminnej Biblioteki Publicznej w Brudzewie, punktowało poszczególne zadania.

I miejsce zajęła drużyna z kl. Va naszej szkoły. Oto skład zwycięskiej drużyny:

Bamberska Amelia

Guziak Agata

Rusek Zuzanna

Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy konkursu za dzielną rywalizację otrzymali od organizatora pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.