Uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszej

Dnia 24 marca 2017 r. w  Szkole Podstawowej w Przykonie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi czytelnikami, obejrzeli przedstawienie przygotowane dla nich przez ich starszych kolegów z klasy III B pt.: „W krainie książek”. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę oraz wsłuchani w słowa bajkowych piosenek „wybrali się” w podróż do krainy bajek razem z panem Andersenem.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie obiecując, że zawsze będą szanować książki i korzystać z ich rad i mądrości. Następnie każdy z nich ogromną zakładką został pasowany na czytelnika.

Na pamiątkę tej uroczystości nowi czytelnicy otrzymali kolorowe zakładki do książek, a pani w-ce dyrektor Maria Kolińska serdecznie im pogratulowała.

Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem, zasadami wypożyczania oraz  księgozbiorem, a przede wszystkim na wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość z bycia pełnoprawnym czytelnikiem była największa.