Randka w ciemno z książką

Z okazji Walentynek,  w ramach promowania czytelnictwa, biblioteka  szkolna zaproponowała  zabawę: Randka w Ciemno z Książką.

Za sprawą tej nietypowej akcji  młodzi czytelnicy po raz pierwszy mieli okazję wypożyczyć książkę nie sugerując się okładką, ani tytułem, ani autorem, gdyż książki były opakowane w kolorowy papier.  Zasada była prosta – czytelnik przychodził i wypożyczał książkę w ciemno bez rekomendacji, bez czytania recenzji, może nawet z gatunku, po który nigdy nie sięgał. W ofercie znalazły się książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzieci lubią prezenty, więc chętnie sięgały po książki niespodzianki, wyglądające jak kolorowe paczuszki.

Biblioteka ma nadzieję, że  razem z bohaterami wybranych losowo książek wszystkim czytelnikom udało się spędzić miły wieczór z książką. A  jeżeli komuś randka się nie udała, będzie mógł spróbować kolejny raz za rok.