90 urodziny Kubusia Puchatka

90 lat temu, 14 października 1926 roku, ukazała się książka "Kubuś Puchatek" Alana Alexandra Milne. Słynny miś towarzyszy od tego czasu kolejnym pokoleniom najmłodszych czytelników.

Wszystko zaczęło się jednak w 1921 roku, kiedy to Alan Alexander Milne podarował swojemu rocznemu synowi misia-maskotkę. To właśnie dzięki tej zabawce powstała postać słynnego „misia o małym rozumku”.

Miś już co prawda niemłody, ale jego przygody nie zestarzeją się chyba nigdy. Losy Puchatka i jego przyjaciół uwielbiają nie tylko maluchy na całym świecie, ale także dorośli. Kubuś Puchatek poza kilkoma książkami doczekał się również wielu filmowych i teatralnych adaptacji swoich historii.

14 października miś miał swoje urodziny. Dlatego też był on głównym  bohaterem październikowych spotkań przedszkolaków z książką w bibliotece szkolnej. W spotkaniach wzięły udział: trzy grupy przedszkolne oraz uczniowie klasy pierwszej.

Dzieci kroczyły śladami Kubusia i jego przyjaciół słuchając fragmentów książki pt.: „Kubuś Puchatek” czytanej przez nauczyciela-bibliotekarza panią Magdalenę Pietruszkę. Miały również możliwość wysłuchania wersji elektronicznej tej książki czytanej przez znanego aktora Janusza Gajosa.  Obejrzały wystawkę z książkami o przygodach Kubusia Puchatka i gazetkę przedstawiającą mieszkańców „Stumilowego Lasu”. Wzięły udział w zabawie z doczepianiem ogonka Kłapouchemu, która wywołała sporo śmiechu. Odpowiadały na pytania dotyczące treści przygód Kubusia Puchatka a na koniec otrzymały od Solenizanta słodkie co nieco.

Uczniowie klasy drugiej natomiast, mieli możliwość obejrzenia filmu pt.: „Niezwykła przygoda Kubusia Puchatka”. Następnie wzięły udział w mini-konkursie, odpowiadając pisemnie na pytania związane z treścią filmu. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliła Martyna Mrugas, która w nagrodę otrzymała wrześniowy numer czasopisma dla dzieci pt.: „Kubuś Puchatek i przyjaciele” z prezentem niespodzianką w środku. Drugie miejsce zajęła Hanna Kujawińska, a trzecie Martyna Wróblewska.

Dzieci uczestniczyły również w kubusiowym quizie, losując pytania z kartonu. Każda trafna odpowiedź nagradzana była tym, co nie tylko tygryski lubią najbardziej - „małym słodkim co nieco”.