„Konopnicka dzieciom”

„Konopnicka dzieciom” – to kolejny konkurs plastyczny przygotowany przez szkolną bibliotekę, tym razem z okazji Dnia Patrona. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I-III.

Konkurs miał na celu popularyzację utworów poetki wśród uczniów naszej szkoły. Na konkurs należało złożyć prace plastyczne przedstawiające ilustracje do wybranego utworu M. Konopnickiej. Dużą popularnością wśród uczniów cieszyły się takie utwory jak: „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, „Stefek Burczymucha”, „Co słonko widziało” oraz „Na jagody”. Najładniejsze prace zostały wystawione na gazetce ściennej w bibliotece szkolnej. Jury spośród nich wybrało tylko trzy, za które zostały przyznane nagrody książkowe. Nagrodzeni uczniowie to:

I m-ce – Oliwia Zawada kl. II b

II m-ce – Martyna Bartosik kl. I a

III m-ce – D. Wiśniewski I a

Inspiracją dla uczniów z pewnością były kolorowe ilustracje książek, które ciekawie prezentowały się na wystawce w bibliotece szkolnej.