Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2014 w Szkole Podstawowej w Przykonie

Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych, jak co roku obchodzone w październiku, ma już w Szkole Podstawowej w Przykonie swoją wieloletnią tradycję. Na początku był to jeden „dzień" bibliotek szkolnych, obchodzony w czwarty poniedziałek października. Od 2008r. – cały październik.

Celem tego święta jest popularyzacja czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na to, jak ważny udział w edukacji mają biblioteki szkolne. Ta interdyscyplinarna pracownia szkolna stała się miejscem, które przez cały październik jeszcze ściślej integrowało wokół siebie zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Plan obchodów tegorocznego święta w bibliotece Szkoły Podstawowej w Przykonie:

1. Wystawka nowości wydawniczych

2. Gazetki ścienne

3. Teatr obrazkowy Kamishibai w grupie I - 3-latków. Dzieci wzięły udział w seansach Kamishibai poszukiwali Marudka, mogli również wystawiać nos do słońca podczas opowiadania o Groszku. Podczas spotkania towarzyszyły niezapomniane emocje: zadowolenie oraz uśmiech na twarzy maluchów.

4. Cała Polska Czyta Dzieciom - przedszkolaki grupa V – 6-latków pod opieką pani Iwony Walaszczyk mieli możliwość wysłuchania fragmentu Kubusia Puchatka -czytanego przez n-la bibliotekarza panią Magdalenę Michalak.

Pomysł obchodów MMBS podobnie jak w ubiegłych latach cieszył się ogólną akceptacją, a zainteresowanie tym magicznym miejscem jakim jest biblioteka oraz czytelnictwo w tym miesiącu znacznie wzrosło.