Ekologia w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej w Przykonie

Jak co roku biblioteka Szkoły Podstawowej w Przykonie podejmuje działania na rzecz edukacji ekologicznej wśród uczniów. W ramach akcji  „Sprzątanie świata – Polska 2014”, została wykonana gazetka ścienna promująca hasło tegorocznej akcji: „Turysto szanuj środowisko" oraz wystawka książek o tematyce ekologicznej.

Towarzyszem uczniów w poznawaniu różnorodności świata roślin i zwierząt stały się kolorowe stronice książek zaprezentowanych na wystawce w bibliotece szkolnej. Pomogły one uczniom nie tylko zapoznać się bliżej z nowoczesnymi formami ochrony przyrody, ale również uświadomiły zagrożenia wynikające z zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Ponadto uczniowie klasy V zachęceni przez nauczyciela - bibliotekarza do wspólnej zabawy rozwiązywali quiz ekologiczny pod hasłem „ZIEMIA – NASZ DOM”, z którym świetnie sobie poradzili. Quiz  rozwijał zainteresowania uczniów, porządkował ich wiedzę, był przewodnikiem po małej ekologii. Na koniec spotkania uczniowie wykonali plakaty dotyczące  prawidłowej segregacji śmieci.

W ramach akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2014" biblioteka zorganizowała konkurs fotograficzny pod hasłem EKO – GMINA W OBIEKTYWIE, CZYLI TO CO KOJARZY SIĘ Z PRZYRODĄ , EKOLOGIĄ NASZEJ GMINY."  Konkurs miał na celu odkrywanie pasji fotograficznej wśród młodzieży, ukazanie najpiękniejszych zakątków naszej okolicy, rozwijanie umiejętności obserwacji środowiska oraz pobudzanie aktywności uczniów. Nagrody otrzymali: Klaudia Wypiorczyk  - I miejsce, Dominika Nowak i Klaudia Skierska - II miejsce. Wyróżnienia: Weronika Korzeniowska, Magdalena Woźniak oraz Weronika Kubiak.  Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.