PRZEDSZKOLNY TURNIEJ O TYTUŁ MISTRZA GRY W WARCABY

warcabyW czerwcu 2013r. w naszym przedszkolu odbyła się kolejna edycja turnieju o tytuł mistrza gry w warcaby. Dlaczego warcaby? To gra towarzyska o walorach edukacyjnych , która rozwija inteligencję, zdolności twórcze, logiczne myślenie, wycisza, mobilizuje dzieci do koncentracji uwagi. Współzawodnictwo uczy dzieci nabywania umiejętności taktycznego przewidywania następstw, tworzenia strategii oraz radzenia sobie z porażką.

Pierwszy etap turnieju był bardzo emocjonujący. Przez ponad tydzień zawodnicy rozgrywali mecz za meczem w dwóch kategoriach wiekowych, 5 i 6 - latki. Turniej rozpoczęło 26 zawodników, do półfinałów przeszło 12 zwycięzców pierwszego etapu. Dzieci bawiły się bardzo dobrze, chociaż były momenty silniejszych stresów.

Podsumowanie turnieju i wręczenie nagród nastąpiło 26 czerwca 2013r. Gry finałowe wyłoniły następujących zwycięzców:

I miejsce i tytuł Mistrza PRZEDSZKOLNEGO TURNIEJU GRY W WARCABY otrzymali: Konrad Sołdyński (5 – latek) i Artur Wypiór (6 – latek).

Nagrody otrzymali również: Mateusz Kałużny i Aleksandra Pietras – II miejsce; Miłosz Wojtczak i Igor Hyży – III miejsce; Grzegorz Moniak – IV miejsce; Igor Arent – V miejsce; Wiktor Łysiak – VI miejsce; Gabriela Rychlik – VII miejsce; Jakub Naguszewski – VIII miejsce; Oliwier Kos – IX miejsce.

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali obdarowani dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Mistrzowie otrzymali puchary i warcaby, pozostali – piłki i kredki. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.