Przedszkolaki poznały pracę fryzjera i ekspedienta

fryzjer13 lutego 2013r. grupa 4-latków wraz z wychowawczynią, p. Elżbietą Włodarczyk, udała się z wizytą do zakładu fryzjerskiego oraz do sklepu wielobranżowego w Przykonie. Wizyty te były związane z aktualnym tematem tygodnia, który dotyczył zawodów.

W zakładzie fryzjerskim właścicielka p. Wioletta Mruk zademonstrowała przedszkolakom sposoby pielęgnacji włosów - od ich umycia po efekt końcowy w postaci pięknej fryzury. Dzieci zapoznały się także z niezbędnymi przyborami i urządzeniami wykorzystywanymi w pracy fryzjera. Następny zawód, który dzieci tego dnia poznały był zawód ekspedienta w sklepie wielobranżowym.
Pracownik sklepu opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca, a także do czego służy kasa fiskalna. Dzieci zapoznały się również z szerokim asortymentem sklepu. Dzięki tym wizytom przedszkolaki poznały pracę fryzjera i ekspedienta.
E.W.