„SPRZĄTANIE ŚWIATA 2011” w Przedszkolu w Przykonie

sprzatanie-przedszkole-2011

Już po raz 18-sty w naszym kraju odbywa się „Sprzątanie Świata". Tegoroczne hasło ogólnopolskiej kampanii brzmi: "Lasy to życie - chrońmy je!". Hasło nawiązuje do ogłoszonego przez ONZ - Międzynarodowego Roku Lasów. Nasze przedszkole po raz kolejny przyłączyło się do akcji.

foto

Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Dlatego 16 września w każdej grupie przedszkolnej prowadzone były rozmowy dotyczące problemu zaśmiecania naszej Ziemi. Przedszkolaki wyposażone w rękawice ochronne oraz worki na śmieci ruszyły do pracy. Maluszki sprzątały ogród przedszkolny a dzieci starsze - teren wokół przedszkola oraz wyznaczoną ścieżkę leśną w miejscowości Dąbrowa.
Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w akcję, starały się jak najdokładniej wykonać zadanie. Cieszymy się ogromnie, że choć odrobinę pomogliśmy, a to co najcenniejsze - to wartości wychowawcze i świadomość narastającego problemu świata, przekazane małym dzieciom!