Gospodarstwo agroturystyczne w Ugorach

0014Dnia 30.05.2011r. grupa II pod opieką swojej pani Katarzyny Domowicz odwiedziła gospodarstwo agroturystyczne „Lolek" w Ugorach.

Właścicielka gospodarstwa p. Ewa Kaszczyk – Zajbert przygotowała dla dzieci wiele atrakcji.

Dzieci miały możliwość poznania i obserwacji różnych zwierząt żyjących w tym gospodarstwie.

Przedszkolaki uczestniczyły również w zajęciach praktycznych – karmienie zwierząt; kury Kochin dostały od dzieci ziarenka zbóż, a świnia wietnamska „Kawa", koza „Mela" oraz owce – soczystą trawę; odwiedziły również stajnie, gdzie oprócz obserwacji koni uczyły się je karmić „z ręki".

Największą atrakcją dla dzieci okazało się czesanie kucyka i przejażdżka nim pod okiem instruktora, a następnie wycieczka powozem konnym polnymi ścieżkami przy śpiewie skowronków.

Na zakończenie miłego pobytu czekała jeszcze jedna niespodzianka – pieczenie kiełbasek w ognisku.

Dzieci podziękowały za zaproszenie i mile spędzony czas, a p Ewa zaprosiła ich do ponownego przybycia z rodzicami.

K. Domowicz