Wycieczka do lasu

0005Mając na celu promocję działań proekologicznych i idei segregacji surowców wtórnych, zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu akcję zbiórki makulatury wśród dzieci i rodziców.

zdjęcia z wycieczki

Trwała ona przez cały rok szkolny. Nasze dzieci nie tylko przynosiły makulaturę z domu ale również zbierały ją w przedszkolu. Wychowawczynie pilnowały aby do specjalnie przygotowanych kartonów trafiały nawet najdrobniejsze kawałki papierków.

Dzięki dochodów z akcji dzieci mogły wziąć udział w wycieczce do Nadleśnictwa Turek. Program wycieczki obejmował:

• Zajęcia w salce edukacyjnej;

• Spacer ścieżką leśną w celu poszerzenia wiedzy o środowisku leśnym;

• Pieczenie kiełbasek na ognisku.

W ramach zajęć edukacyjnych dzieci mogły zobaczyć jak wygląda mundur leśniczego, oraz dowiedzieć się jakie są jego obowiązki. Temat ten przybliżył im również film o dziku Ryjo, który pokazał, że leśniczy jest przyjacielem zwierząt i całego lasu.

Dzieci brały też czynny udział w zajęciach, popisywały się swoją wiedzą odgadując zagadki dotyczące czynności i zadań leśnych. W zamian za to otrzymały sylwety ptaków do kolorowania.

Spacerując po lesie dzieci mogły nie tylko obserwować całe środowisko leśne ale także pooddychać świeżym powietrzem.

Jednak najważniejszym punktem programu wycieczki było ognisko. Wszystkie przedszkolaki dzielnie się spisały, bowiem każdy z nich przestrzegał zasad bezpieczeństwa i zachowanie się przy ognisku. ...a kiełbaski smakowały jak nigdy dotąd!

Wyczerpane, ale bardzo zadowolone i co najważniejsze bogatsze w nowe wiadomości o lesie dzieci wróciły do przedszkola.