Pielęgniarka w przedszkolu

00014„Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz"

J. Kochanowski

foto

My dorośli rozumiemy wagę tych słów, ale ważne jest też, aby dzieci je rozumiały. O przybliżenie zagadnień związanych ze zdrowiem poprosiliśmy pielęgniarkę szkolną p. Annę Rusek. Pani Ania w miłej atmosferze rozmawiała z dziećmi na tematy znane, ale bardzo ważne między innymi na temat zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania, dbania o higienę osobistą i higienę jamy ustnej. Dzieci udzielając odpowiedzi na pytania gościa wykazały się bardzo dużą wiedzą – potrafią wskazać produkty zdrowe i szkodliwe, w kolejności wymienić etapy mycia rąk czy zębów, wiedzą także o konieczności codziennego przebywania na świeżym powietrzu. W podziękowaniu za przybycie i miła atmosferę przedszkolaki obdarowały p. Anię upominkiem. Spotkanie odbyło się 11.05.2011r.

K. Domowicz