Górnicy są wśród nas

0103 Barbórkę należy świętować nie tylko w kopalni. Wiedzą o tym dzieci z Przedszkola w Przykonie   - dlatego tradycyjnie już zaprosiły do siebie Górników z Kopalni Węgla Brunatnego „Adamów".

Górnicy wystąpili w galowych strojach, na piersiach błyszczały im medale, które wzbudziły wielkie zainteresowanie wśród dzieci. Przedszkolaki zadawały gościom przeróżne pytania związane z ich ciężką pracą, mogły także zobaczyć prawdziwy węgiel a nawet przymierzyć mundur i czako. Wysłuchały opowieści o dobrych duszkach kopalnianych i o św. Barbarze, która ma górników w opiece.

Kulminacyjnym punktem spotkania było wręczenie dyplomów i nagród dzieciom, które wykonały najpiękniejsze prace w II Konkursie Plastycznym „W kopalni".

Celem konkursu było:

o Zdobywanie i poszerzanie wiedzy na temat górnictwa;

o Uwrażliwienie na trud pracy górnika;

o Rozwój umiejętności plastycznych dzieci;

o Rozbudzanie wyobraźni i poczucia estetyki u dzieci;

o Zacieśnianie więzi i współpracy między Zespołem Szkół w Przykonie a Kopalnią Węgla Brunatnego „Adamów".

Konkurs miał zasięg wewnętrzny i przeznaczony był dla dzieci uczęszczających do przedszkola i uczniów klas I –III szkoły podstawowej.

Fundatorem nagród książkowych była KWB „Adamów". Laureatami zostali:

 PRZESZKOLAKI:

Oliwia Zawada, Maria Antczak, Wiktor Sołdyński, Gabriela Rychlik, Roksana Marczyńska, Hubert Jamruszka, Nikola Sitarek, Amelia Bamberska, Karolina Zielińska, Agata, Guziak, Nikola Szajrych, Adrianna Walaszczyk, Maja Zając, Adam Trzmielewski, Michał Dziamara, Damian Przespolewski, Bartosz Rosiak.

 UCZNIOWIE KLAS I-III:

Kornelia Jacaszek, Małgorzata Wróblewska, Gabriela Białek, Patrycja Ziętek, Michalina Kulesa, Marlena Wilińska, Weronika Płuciennik, Dominika Nowak, Bartosz Pawlak, Klaudia Wypiorczyk, Oliwia Witczak, Jakub Domowicz, Julia Ziętek, Jan Gorzelańczyk, Jakub Dziamara, Krystian Tyczka, Jakub Sołdyński, Kamila Pietrzak.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Dzieci w zamian za wręczone upominki otrzymały wielką torbę cukierków i gadżety promujące naszą kopalnię.

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz przedszkolaki dziękują i zapraszają za rok!