Akcja „Sprzątanie Świata – 2010” ruszyła…

Wzorem lat ubiegłych 17 września 2010 roku, dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata 2010". W tym roku akcja przebiega pod hasłem „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady".

Celem akcji jest propagowanie idei segregowania śmieci oraz dbanie o bioróżnorodność naszego środowiska, a więc troska o zachowanie odpowiednich warunków do życia różnych gatunków zwierząt i roślin.

Zbierając śmieci dzieci uczyły się jednocześnie je segregować – papiery, szkło bezbarwne i kolorowe, plastik i puszki aluminiowe trafiały od razu do odpowiednich worków. Posprzątaliśmy teren wokół przedszkola, pobliskie deptaki, a starszaki sprzątały wyznaczoną ścieżkę leśną w miejscowości Dąbrowa.

Bezpośredni kontakt z przyrodą jest dla naszych przedszkolaków źródłem wrażeń i przeżyć, wywołuje chęć aktywnego działania, co daje możliwość zapoznania ich z podstawowymi zasadami ochrony środowiska.