Wycieczka przedszkolaków do kina „Helios” w Koninie

Z okazji Dnia Ziemi przedszkolaki z grup: V i VI udały się w dniu 24 kwietnia na wycieczkę do kina Helios w Koninie, gdzie obejrzały film dla dzieci o tematyce ekologicznej pt. „Ogliki” opowiadający o rodzinie Oglików szukającej nowego domu, która trafia do przepięknej, spokojnej wioski Cuchniewo mającej problem z lokalnym wysypiskiem śmieci.

Wszystko składa się znakomicie, bo Ogliki żywią się śmieciami i mieszkają na śmietniskach. Jest to wspaniała animacja o empatii, rodzinie i miłości oraz o tym, że dla każdego na tym świecie znajdzie się misja do spełnienia, która przypadła do gustu naszym małym widzom. Po zakończonej projekcji dzieci wzięły udział w warsztatach ekologicznych na temat „Sprzątanie świata”, dzięki którym utrwaliły oraz poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą segregacji odpadów, recyklingu czy odnawialnych źródeł energii. Na zakończenie tegorocznej przygody z kinem odbył się tematyczny quiz wiedzowy, w którym wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki pochodzące z recyklingu.