Projekt edukacyjny "Kolorowa wiosna" w grupie 3-latków

Wiosna, to czas kiedy przyroda budzi się do życia, świat staje się ciekawy, kolorowy. Jest to dobry czas, żeby pomóc dzieciom w odkrywaniu świata przyrody.

Celem projektu „Kolorowa wiosna” było pogłębienie wiedzy przedszkolaków na temat wiosny jako pory roku w której przyroda budzi się do życia po długotrwałej zimie, kształtowanie szacunku do przyrody, doskonalenie umiejętności jej obserwowania oraz wypowiadanie się na poznane tematy.

Projekt dzieci rozpoczęły od stworzenia „Wiosennego kącika przyrody” w sali przedszkolnej. W doniczkach dzieci sadziły cebulki, siały nasiona. Codziennie inne dziecko zobowiązane było do dbania o przedszkolny „ogródek”. W ramach projektu witały wiosnę, oglądając prezentację multimedialną, omawiającą jej pierwsze oznaki oraz gościły Panią Wiosnę w grupie. Wykonały prace plastyczne związane z wiosną, brały udział w konkursie plastycznym pt,,Wiosna”. Rozwijały swoją sprawność ruchową poprzez zabawy sprawnościowe oraz muzyczno-ruchowe. Podsumowaniem Projektu były zajęcia warsztatowe w CKBP o tematyce wiosennej, które przeprowadziła p. Asia – mama naszego Kubusia; dziękujemy:)