Wycieczka grupy II i IV do Zagrody Edukacyjnej Olszówka

23 marca 2023r. przedszkolaki z grupy II i IV pod opieką p. A. Gościniak, p. E. Ćwiek i p. E. Knychalskiej pojechały na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej w Olszówce na wielkanocne zajęcia edukacyjne.

Pierwszym zadaniem dzieci było własnoręczne zarobienie chleba. Następnie przedszkolaki udały się na podwórko, gdzie poznały mieszkańców Zagrody: kucyka, kozy, dwie małe kózki, króliki i koty. Dzieci mogły karmić zwierzątka, głaskać je, nosić i obserwować z bardzo bliskiej odległości. Potem maluchy uczestniczyły w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Następnie wspólnie z p. Ewą – właścicielką Zagrody, dzieci wykonały wielkanocne zajączki oraz posiały owies. Na koniec pobytu w Zagrodzie odbył się poczęstunek przy stołach ustawionych na dworze. Dzieci z apetytem zajadały się chlebem, pysznym żurkiem i babką.

Pobyt w Zagrodzie Olszówka na długo zapadnie w pamięci przedszkolaków. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń, radosne i obdarowane zajączkiem wielkanocnym.