Bal karnawałowy w grupie II

Bal karnawałowy to wyjątkowa atrakcja nie tylko dla przedszkolaków. To impreza wyczekiwana i bardzo lubiana, która dostarcza wiele radości. Tak też było w dniu 26 stycznia bieżącego roku w grupie II Przedszkola w Przykonie.

Już od rana w grupie czterolatków pojawiały się kolorowe postacie, dzieci były przebrane za bohaterów znanych bajek oraz postacie z życia. Można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, syrenki, motylki, żołnierza, strażaka, pirata, Spider-Manaów, Batmanów, ... nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Muzyką przewodnią był utwór Hop do góry, który zachęcał nie tylko do tańca ale i do zabaw prowadzonych przez nauczycielki. Zabawom towarzyszyła przygotowana muzyka dziecięca, która była skoczna i rytmiczna. W sali podczas tańców robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci mimo chwilowego zmęczenia.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości co było głównym celem. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci planowały bal w przyszłym roku.