Pięciolatki w Wiosce Świętego Mikołaja

20 grudnia pięciolatki z grupy III wyjechały na wycieczkę do Wioski Świętego Mikołaja położonej w Skansenie Bicz. Z niecierpliwością oczekiwały na ten dzień i zastanawiały się, czy uda się zobaczyć prawdziwego Mikołaja.

Po dotarciu na miejsce przedszkolaki przywitały Elfy oraz Pani Mikołajowa. Dzieci zostały zaproszone do pracowni Elfów i mieszkania Mikołaja. Następnie Elfy pomogły narysować listy do Mikołaja, które dzieci zaniosły na jego pocztę.

W pracowni Mikołajowej dzieci przeżyły swoją kulinarną przygodę, podczas której robiły świąteczne pierniki. Po przybyciu Świętego Mikołaja zaczęło się wspólne kolędowanie i zabawy przy muzyce. Na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa. Każdy mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie z mieszkańcami wioski.

Dzieciom bardzo podobała się przedświąteczna wyprawa. W drodze powrotnej zastanawiały się, czy Mikołaj przyniesie im prezenty o które prosiły w listach.