Nasze misie

W piątek 25 listopada pięciolatki z wielką radością maszerowały do przedszkola. Tego dnia mogły przynieść ze sobą swojego ulubionego misia.

Były bardzo szczęśliwe, że mogą cały czas mieć przy sobie swojego pluszaka (nawet podczas zajęć), bawić się z nim, przytulać oraz zaprezentować koleżankom i kolegom z grupy. W naszej sali spotkały się misie małe, średnie i duże, białe, szare i brązowe. Chociaż każdy inny wszystkie były piękne i wyjątkowe.

Dzieci poznały historię święta, wysłuchały opowiadania „Złotowłosa i trzy misie”, recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach ”Pluszowy Miś”, „Jadą, jadą misie”. Ponadto pięciolatki chętnie uczestniczyły w konkursach, quizach, zgadywankach oraz degustacji różnych gatunków miodu.

Po obiedzie zaprosiliśmy najmłodszych kolegów na wspólne oglądanie bajek o misiach. Ten dzień był dla naszych wychowanków pełen radości i świetnej zabawy.