Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w grupie IV

5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W związku z tym grupa IV 7 listopada wzięła udział w obchodach tego święta.

Tego dnia w przedszkolu pojawiły się: Elzy, Królewna, Wróżka, Kot w butach, Spider – Man, Pirat, Skye, Elf, Dinozaur. Na początku dzieci zaprezentowały swoje stroje i przedstawiły postać, za którą się przebrały. Następnie odgadywały zagadki dotyczące znanych bajek i baśni. Potem wysłuchały baśni ,,Kopciuszek” czytanej przez wychowawcę grupy i odpowiadały na pytania związane z baśnią. W tym dniu gościliśmy w grupie p. Joannę Kacprzak z CKBP w Przykonie, która zapoznała dzieci z baśnią ,,Brzydkie kaczątko” następnie przedszkolaki opowiadały przygody głównego bohatera baśni. Później odbyła się zabawa taneczna, w czasie której bajkowy pociąg dojechał aż do sali grupy I – Pani Kasi. Po obiedzie dzieci skosztowały słodyczy z koszyczka Czerwonego Kapturka. Potem przedszkolaki kolorowały swoje ulubione postacie z bajek i baśni, które zawisnęły na wystawce. Na zakończenie dzieci odegrały teatrzyk kukiełkowy do baśni ,, Czerwony Kapturek”.

Bajkowy dzień dostarczył dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.