Spotkanie przedszkolaków z dzielnicowym naszej gminy

W dniu 9 listopada dzieci wszystkich grup przedszkolnych odwiedził dzielnicowy gminy Przykona pan Damian Gozdalik.

Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci. Pan policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu na drogach, przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po chodniku, jak zachować się w drodze do przedszkola oraz podczas zajęć i zabaw w przedszkolu. Przypomniał również jak ważne jest, zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym, noszenie odzieży z elementami odblaskowymi. Dzieci miały możliwość zadawania panu policjantowi pytań dotyczących różnych sytuacji w ruchu drogowym, zademonstrowania pozycji obronnej na wypadek kontaktu z agresywnym psem, udzielania odpowiedzi na pytania zawarte w quizie itp. Pan dzielnicowy zachęcił dzieci do korzystania ze strony internetowej www.pyrek.pl. Dzieci odwiedzając Pyrkową Krainę znajdą tam wiele wiadomości, gier i quizów, które pozwolą wzbogacić ich wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze. Na zakończenie wizyty w naszym przedszkolu każde dziecko otrzymało element odblaskowy tj. opaskę na rękę.

Dzięki takim spotkaniom na pewno żadne dziecko nie będzie obawiało się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można się zwrócić o pomoc.