„Dzień Postaci z Bajek” w grupie VI

W dniu 7 listopada, dzieci z grupy VI pojawiły się w przedszkolu w bajkowych kreacjach, które zaprezentowały swoim rówieśnikom.

Następnie wsłuchały się w treść czytanego przez nauczyciela wiersza Marii Konopnickiej pt. „Czy to bajka, czy nie bajka…?, co jeszcze bardziej wprowadziło je w bajkowy nastrój. Odpowiadały na pytania dotyczące treści wysłuchanego utworu oraz pytanie zawarte w tytule. Ustaliły kolejność zdarzeń porządkując chronologicznie ilustracje przedstawiające kolejne wydarzenia. Wesoło się bawiły podczas tańców i zabaw przy muzyce. Chętnie pozowały do zdjęć oraz układały bajkowe memory. Z wielkim apetytem zasiadły do stołu z pysznymi słodkościami.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie przepięknych strojów oraz słodkiego poczęstunku dla dzieci, co uatrakcyjniło obchodzone święto.