Piżama party

„Dzień Piżamy mamy, więc je wszyscy zakładamy,
tę w panterkę czy krateczkę, by wyróżnić się troszeczkę.”

Miniony tydzień w grupie II był okazją do bliższego poznania jesiennego lasu. Dzieci miały okazję poznać jego mieszkańców, rośliny, grzyby jadalne i trujące. Wsłuchiwały się w odgłosy lasu. Poznały zawód leśniczego, który opiekuje się wszystkim, co rośnie i żyje w lesie. Podsumowaniem tygodnia był temat „leśne śpiochy”. W tym dniu dzieci poznały zwierzęta, które zasypiają w sen zimowy. Do przedszkola przyszły ubrane nietypowo, bo w piżamki z ulubioną przytulanką lub poduszką. Podczas zajęć plastycznych zaprojektowały swoją wymarzoną piżamkę. Następnie zaprezentowały swoje stroje i fryzury podczas piżamowego pokazu mody przełamując tym samym nieśmiałość wobec wystąpień na forum. Dzieci doskonaliły swoją sprawność fizyczną podczas rozgrzewających ćwiczeń gimnastycznych. Po relaksujących kołysankach budowały poduszkową wieżę, wykonywały skoki przez poduszki, a także chodziły z poduszkami na głowie. Bawiły się też w kole podczas tradycyjnej zabawy „Stary niedźwiedź”. Pracując w grupach wykonały „las” z materiału przyrodniczego – dekorację, która posłużyła do wykonania pamiątkowych zdjęć. Na koniec dnia, leżąc na matach, przykryte kocykami, oglądały bajkę. To był ciekawy dzień inny niż wszystkie, na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.