Z życia grupy I…maluszków

W ostatnich dniach w grupie I trochę się działo…30 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy otrzymali upominki ufundowane przez rodziców. Dziewczynki zaśpiewały chłopcom uroczyste „Sto lat” i złożyły życzenia. Ten dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki maluszki zostały zaproszone do Centrum Kultury Biblioteki Publicznej w Przykonie, gdzie wzięły udział w zajęciach warsztatowych, prowadzonych przez Panią Andżelikę Witczak. Dzieci mogły zapoznać się z instrumentami dętymi, perkusyjnymi, strunowymi, klawiszowymi oraz poznać ich brzmienie. Każde dziecko miało także możliwość spróbowania samodzielnej gry na instrumentach. Na zakończenie spotkania wszyscy bawiliśmy się przy piosence "Jestem muzykantem konszabelantem". Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów atmosferze. Dziękujemy Pani Andżelice za zaproszenie i wspólnie spędzony czas.

W ostatnim tygodniu zajęcia odbywały się wokół tematu Jesień w sadzie. Przedszkolaki oglądały owoce, nazywały je, określały ich cechy: kształt, wielkość, kolor. Badały co znajduje się w środku owoców, porównywały jabłko, gruszkę i śliwkę. Przedszkolaki już dobrze wiedzą, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców. Na zajęciach samodzielnie wykonywały przepyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki, a ilością zjedzonych szaszłyków niektóre dzieci nas zaskoczyły;)