Świąteczne życzenia z Turcji i Hiszpanii

Przedszkole w Przykonie wzięło udział w projekcie eTwinning pod hasłem „Merry Christmas – Wesołych Świąt”. W ramach współpracy zagranicznej przedszkolaki otrzymały kartki świąteczne z życzenia z Turcji i Hiszpanii. Dzieci dowiedziały się jak obchodzone są święta w tych krajach oraz poznały tamtejsze kultury i zwyczaje.

film 1

film 2

Dzieci uczęszczające na zajęcia języka angielskiego wykonały plakaty przedstawiające zwyczaje bożonarodzeniowe w Polsce, zaśpiewały piosenki świąteczne w języku angielskim „Jingle bells” i „We wish you a Merry Christmas”, a także same wykonały kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim.  Wszystkie działania zostały zamieszczone na platformie eTwinning.

Koordynatorem projektu jest Agnieszka Rakiewicz – nauczyciel języka angielskiego.