URODZINY KUBUSIA PUCHATKA!

Kubuś Puchatek to jeden z najsympatyczniejszych misiów książkowych, ulubieniec wszystkich dzieci. W październiku Kubuś Puchatek skończył 88 lat.

Z tej okazji w dniach 16-17 października 2014 roku biblioteka szkolna po raz pierwszy zorganizowała Puchatkowe urodziny.

Uczniowie mieli możliwość wysłuchania fragmentów „Kubusia Puchatka” -czytanego przez n-la bibliotekarza. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pytania ze słoja dotyczące treści książki - dzieci wykazały się świetną znajomością utworu.

Podczas przerw uczniowie układali puzzle oraz malowali kolorowanki z postaciami ze Stumilowego Lasu.

Dużym zainteresowaniem okazał się konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną pt. „Najpiękniejsza Kartka urodzinowa dla Kubusia Puchatka”. Celem konkursu było rozwijanie talentów artystycznych oraz pobudzanie wyobraźni twórczej.  Nagrody otrzymali: Martyna Światłowska- I miejsce, Karolina Zielińska - II miejsce, Amelia Bamberska- III miejsce oraz Magdalena Woźniak – I miejsce w kategorii IV-VI. Wyróżnione prace należały do Aleksandry Pietras, Pauliny Antas, Konrada Sołdyńskiego, Wiktora Sołdyńskiego, Wiktorii Tylki, Marty Świtaj, Izy Pieńkowskiej, Agaty Guziak, Oliwii Matusiak, Oliwii Zawady oraz Klaudii Wypiorczyk. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Na zakończenie wizyty każdy gość otrzymał od Kubusia małe słodkie co nieco.

Uroczystość była udana i wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne urodziny Puchatka.