Ruch w przedszkolu - obszar nr 6

ZAJĘCIA ZORGANIZOWANE - OBSZAR NR 6

Nasze Przedszkole od wielu lat współpracuje z instytucjami z terenu gminy i powiatu. Są wśród nich: Ochotnicza Straż Pożarna, Poradnia Lekarza Rodzinnego, stomatolog, Poczta Polska, Komisariat Policji, okoliczne zakłady pracy.  Na uwagę szczególną uwagę zasługuje długoletnia współpraca z Centrum Kultury Biblioteką Publiczną Gminy Przykona.
W ramach wspólnie podejmowanych działań dzieci uczestniczą w akcjach ,,Przykona czyta dzieciom”, odbywają się spotkania w bibliotece, organizowane są we współpracy konkursy recytatorskie i plastyczne. Wychodząc naprzeciw potrzebom przedszkolaków organizowane są we współpracy imprezy okolicznościowe i bale karnawałowe.
Promując hasła dotyczące aktywnego trybu życia, bezpieczeństwa i zdrowia  Przedszkole w Przykonie wraz z Centrum Kultury Biblioteką Publiczną Gminy Przykona na przełomie lutego i marca 2014 roku zorganizowało i przeprowadziło konkurs plastyczny pod hasłem ,,Ja dbam o zdrowie – inni też powinni” oraz dla starszych grup przedszkolnych quiz o zdrowiu i bezpieczeństwie.

Dokumentacja: