Przedszkolaki propagują zdrowy styl życia

26 listopada bieżącego roku w grupie VI odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z zakresu edukacji zdrowotnej, których celem było propagowanie zdrowego stylu życia oraz harmonijnego rozwoju dzieci.

Spotkanie miało również na celu podsumowanie wiadomości zdobytych wcześniej przez dzieci. Podczas szeregu zajęć i zabaw zachęcano dzieci do zdrowego odżywiania, omówiono piramidę żywienia, dużo uwagi poświęcono owocom i warzywom ich znaczeniu w diecie przedszkolaka. W celu zachęcania dzieci do zdrowego odżywiania przedszkolaki wykonywały samodzielnie surówki warzywne, kroiły jabłka i gruszki a następnie degustowały je. Wprowadzone i ilustrowane wiersze pomogły dzieciom poznać wygląd i nazwę niektórych owoców i warzyw. Wiersze i piosenki były również inspiracją do wykonania szeregu prac plastycznych, które na bieżąco zdobiły salę przedszkolną. Ponadto wcześniej odbyły się spotkania z pielęgniarką i lekarzem rodzinnym. Na koniec spotkania dzieci zaprezentowały rodzicom teatrzyk „Czystość to zdrowie”, po którym zaprosiły rodziców na degustację wcześniej przygotowanego poczęstunku.